środa, 16 maja 2018

Przerabianie PDF na XSD - powtórzone symbole

Dzisiaj chciałam podzielić się z Wami moim sposobem na komunikaty w Virtual Stitch związane z powtórzonymi symbolami w palecie i wzorze.


Metoda jest czasochłonna. Szczególnie jeśli powtórzeń jest dużo. Niestety nie udało mi się znaleźć póki co innego rozwiązania.

W naszym pliku z paletą stworzonym w Notatniku, wyszukujemy symbole, które się nam powtarzają.


Usuwamy jeden z kolorów i dopisujemy go przy drugim. Możemy zrobić to przez dodanie znaku + lub /.


Powtarzamy to z wszystkimi symbolami, które się nam dublują. Zapisujemy paletę i ponownie wczytujemy w Virtual Stitch. Po tym zabiegu program pokaże nam pod jednym symbolem krzyżyk "mieszany", składający się z dwóch kolorów.


Teraz możemy przystąpić do dalszej zabawy z przerabianiem wzoru.

W Pattern Maker nasze połączone numery będą pokazane pod jednym kolorem.

Teraz najbardziej pracochłonna część. Korzystając ze schematu musimy ręcznie pozamieniać krzyżyki na odpowiednie kolory.

Na palecie na dole naciskamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy opcję Colors...

Pojawi się nam cała paleta kolorów DMC. W polu Find wpisujemy numer koloru, który chcemy dodać (w moim przypadku rozbijam mieszankę 310 i 3371) i naciskamy Enter. W palecie pojawi się nam nowy kolor. Zwykle patrzę na listę kolorów w schemacie PDF i zaczynam od tego, który ma mniej krzyżyków (mniej ręcznego poprawiania).



W menu zaznaczamy opcję Full Stitch, a w palecie nasz kolor i zaczynamy zamianę we wzorze.



Gdy uporamy się z jednym kolorem, drugi będzie nam łatwiej podmienić.
Znajdujemy naszą mieszankę w palecie i klikamy 2x lewym przyciskiem myszy. Następnie z pola Types wybieramy DMC (R).


Ponownie pojawi się nam cała paleta kolorów DMC. W polu Find wpisujemy drugi kolor z naszej mieszanki. Aplikacja automatycznie nam go podświetli. Klikamy na nim prawym przyciskiem myszy i z menu wybieramy Replace.


Aplikacja zapyta czy na pewno chcemy zamienić kolor - potwierdzamy. I tym sposobem zamiast mieszanki kolorów pozostał nam jeden. 


Na koniec zawsze upewniam się wybierając z menu opcję Usage summary/Usage report (ikona 123) czy liczba krzyżyków zgadza się z tym co podane jest w schemacie PDF.


I na tym koniec. Możemy cieszyć się naszym przerobionym na xsd schematem.

3 komentarze:

Serdecznie zapraszam do komentowania :)